Body zorbing – hrajeme si v nafukovací kouli

Když se řekne body zorbing, mnoho z nás si řekne „jasně, to je ten fotbal v koulích“. Ano i ne, fotbal je jen jedna z možností, jak se s touto nafukovací koulí vyřádit.

Co vše se dá v rámci body zorbingu dělat?

Fantazii se meze nekladou, můžete se kutálet i létat vzduchem a nic se vám nestane. Pro inspiraci vám představíme pár her, které si můžete pod naším vedením zahrát.

1. Fotbal v koulích

Cílem hry je dát týmu soupeře co nejvíce gólů. Tím pravidla končí, nepískají se žádné fauly a strkání do soupeře je žádáno.

2. Body zorbing Buldog

Na jednu stranu hřiště se postaví hráč v bumper ballu, který je buldog a naproti ostatní bumper balloví hráči. Buldog si snaží probít cestu na druhou stranu, má na to jednu minutu.

3. Sumo

Na vymezeném hřišti se dva hráči v bumper ballu snaží vytlačit ven. Ten kdo v prostoru zůstane je vítěz.

4. Král body zorbingu

Hra je určena pro 6 hráčů. První hráč šťouchne do jiného hráče. Ten kdo to ustojí pokračuje ve šťouchání soupeřů dál. Vyhrává poslední stojící hráč v bumper ballu.

5. Štafeta v body zorbingové kouli

Hraje se v týmech. Vždy jeden hráč koulí druhého hráče na opačnou stranu hřiště. Na cestu zpět se prohodí a předají štafetu druhé dvojici. Vyhrává tým, který je nejrychlejší.

6. Souboj body zorbistů

Dva hráči se rozběhnou proti sobě, testují sílu, vyhrává ten kdo srážku ustojí.

Máme připraveno mnoho her, tak se nechte překvapit, nebo naopak sami můžete nějakou bodyzorbingovou hru vymyslet. Těšíme se na vás.