Body zorbing pro děti

Body zorbing pro děti – jak jim zpestřit prázdniny?

 

Body zorbing je skvělý způsob, jak nechat děti venku vyřádit. V ochranné kouli do sebe mohou narážet, hrát fotbal nebo různé minihry. Dopřejte svým dětem pohyb na čerstvém vzduchu a vyzkoušejte body zorbing jako start prázdninového období, v rámci narozeninové oslavy, nebo jen tak s kamarády.

body zorbing pro děti

Je to bezpečné?

Ano, koule chrání děti ze všech stran a je 100% bezpečná.  Vrstva bodyzorbu je 8 mm tlustá a tvoří kolem dítěte vzduchový polštář. Kouli – bumper ball, si dítě nasadí jako batoh a drží se madel. Ven z koule koukají jen nohy od kolen dolů, z tohoto důvodu doporučujeme vzít dítěti chrániče na kolena.

Od kolika let mohou děti do naší body zorbingové koule?

Záleží na výšce a zdatnosti dítěte, asi od 7 let.

Kolik kamarádů si mají děti přivést s sebou?

Pokud si děti chtějí zahrát především bublinový fotbal, tak doporučujeme hrát čtyři na čtyři hráče.  Hra je fyzicky náročnější, dobré je pokud se děti střídají.

Co vše mohou děti v body zorbingové kouli dělat?

Téměř cokoliv, koulet se, padat, skákat. Máme vymyšlené zábavné hry u kterých se děti dostatečně vyblbnou.

Pro inspiraci vám představíme pár her, které si můžete pod naším vedením zahrát.

1. Fotbal v koulích

Cílem hry je dát týmu soupeře co nejvíce gólů. Tím pravidla končí, nepískají se žádné fauly a strkání do soupeře je žádáno.

2. Body zorbing Buldog

Na jednu stranu hřiště se postaví hráč v bumper ballu, který je buldog a naproti ostatní bumper balloví hráči. Buldog si snaží probít cestu na druhou stranu, má na to jednu minutu.

3. Sumo

Na vymezeném hřišti se dva hráči v bumper ballu snaží vytlačit ven. Ten kdo v prostoru zůstane je vítěz.

4. Král body zorbingu

Hra je určena pro 6 hráčů. První hráč šťouchne do jiného hráče. Ten kdo to ustojí pokračuje ve šťouchání soupeřů dál. Vyhrává poslední stojící hráč v bumper ballu.

5. Štafeta v body zorbingové kouli

Hraje se v týmech. Vždy jeden hráč koulí druhého hráče na opačnou stranu hřiště. Na cestu zpět se prohodí a předají štafetu druhé dvojici. Vyhrává tým, který je nejrychlejší.

6. Souboj body zorbistů

Dva hráči se rozběhnou proti sobě, testují sílu, vyhrává ten kdo srážku ustojí.